رویه‌ بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های درسا تن پوش بوده است و همچنین در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.
زمانی که مشتریان محترم پس از خرید کالا، با مشکلاتی روبرو شوند، درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.
تمامی محصولات درسا تن پوش دارای ۷ روز ضمانت بازگشت یا تعویض کالا دارد.

شرایط بازگرداندن کالا :

  • کالای خریداری شده ایراد، زدگی یا پارگی داشته باشد

کارشناسان خدمات پس از فروش درسا تن پوش ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند.
در صورتی که کارشناسان ما ایراد کالا را تایید کنند کالا تعویض یا هزینه آن باز خواهد گشت.

  • کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات سایت مغایرت داشته باشد.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد تا شامل ضمانت شود.

  • زمانی که از خرید خود منصرف شدید

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش درسا تن پوش (شماره تلفن ۰۲۱-۷۷۹۶۷۲۳۳) اطلاع داده شود.
اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

  • مناسب نبودن سایز کالا

درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که شلوار تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی شلوار هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

چگونه کالا را ارسال کنیم؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش درسا تن پوش جداً، خودداری کنید.
فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید.

لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و درسا تن پوش تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.
اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با درسا تن پوش تماس بگیرید.

 

هزینه ارسال به عهده مشتری است یا درسا تن پوش؟

– اگر ایراد، آسیب دیدگی و یا وجود مغایرت فنی به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش ما برسد، هزینه‌های ارسال به عهده درسا تن پوش است.
برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به درسا تن پوش ارسال شود.

در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان درسا تن پوش ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان درسا تن پوش تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند هزینه کالای خود را دریافت کند.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تعویض کالا تنها زمانی امکان پذیر است که کالا در انبار موجود باشد.
اگر در زمان رسیدگی کالای مورد نظر به اتمام برسد، درسا تن پوش بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند.
این موضوع نیز کاملا مشخص است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.